Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! Dacă sunt însărcinată și am 2 locuri ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! Dacă sunt însărcinată și am 2 locuri de muncă ...

Buna ziua!
Dacă sunt însărcinată și am 2 locuri de muncă unde sunt plătite taxele la zi , unul full time 8 ore si unul part time 4 ore , se acordă indemnizație creștere copil pt ambele joburi ? Adică imi calculează suma în funcție de ambele salarii sau trebuie sa aleg doar unul dintre joburi pt depunerea actelor? Multumesc!
In calculul indemnizației CCC se va lua in considerare ambele venituri din salarii realizate in baza celor doua c.i.m.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Va multumesc !