avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 738 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! Dacă sunt însărcinată și am 2 locuri ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! Dacă sunt însărcinată și am 2 locuri de muncă ...

Buna ziua!
Dacă sunt însărcinată și am 2 locuri de muncă unde sunt plătite taxele la zi , unul full time 8 ore si unul part time 4 ore , se acordă indemnizație creștere copil pt ambele joburi ? Adică imi calculează suma în funcție de ambele salarii sau trebuie sa aleg doar unul dintre joburi pt depunerea actelor? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: matei catalina , utilizator 11:29, 11 Ianuarie 2021
In calculul indemnizației CCC se va lua in considerare ambele venituri din salarii realizate in baza celor doua c.i.m.
Ultima modificare: Duminică, 10 Ianuarie 2021
Cornel Vasile, Consilier juridic
Va multumesc !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Daca am mai multe locuri de munca primesc indemnizatie de 85% din toate veniturile salariale? FELICSMED FELICSMED Buna ziua, Eu sunt un tanar foarte activ, am doua locuri de munca full time. Intrebarea mea este: - in cazul in care iau eu concediu paternal voi primi 85% ... (vezi toată discuția)
Venit suplimentar in ccc. job part-time Mihail9 Mihail9 Buna ziua. Ma numesc Mihai. Am si eu o intrebare careia nu ii gasesc raspuns. Am doua locuri de munca unul full time la care castig 3800 ron si un al doilea ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! am avut pana de curand 2 joburi, unul cu norma intreaga, ... Danna121490 Danna121490 Buna ziua! Am avut pana de curand 2 joburi, unul cu norma intreaga, iar celalalt part-time(12 ore/luna), Am fost nevoita sa imi dau demisia de la locul de ... (vezi toată discuția)