Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CODUL MUNCII IMI PERMITE 2 CIM-URI FULL-TIME????
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CODUL MUNCII IMI PERMITE 2 CIM-URI FULL-TIME????

paradoxal, da.
care este baza legala care prevede acest lucru?
unde e interzis?
ok, atunci daca angajatul vrea sa ii fie scrise in cartea de munca ambele perioade in acelasi timp cum poate face acest lucru? si daca intra la ambele firme in somaj beneficiaza de doua indemnizatii? si mai mult decat atat beneficiaza de deducere perosonala de baza de la ambele firme? are functia de baza la ambele firme?
ifrimcristina, utilizator
am intrebat astazi la ITM despre acest lucru si a zis ca nu este posibil asa ceva si mi-a dat ca si exemplu fisa fiscala a angajatului ca nu poate sa aiba doua fise fiscale
in acelasi timp