Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Vreau sa imi deschid un PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Vreau sa imi deschid un PFA

Am si eu o nelamurire. Vreau sa imi deschid un PFA iar veniturile sunt realizate din marketing afiliat. Primesc in fiecare luna o anumita suma in Paypal pe care o retrag in contul bancar. Cum inregistrez banii din Paypal? Cand primesc plata in Paypal este specificat adresa de e-mail si numele celui care imi trimite banii. Nu am alte detalii.
george-neagu, moderator
Contul bancar trebuie sa fie pe pfa si veti inregistra lunar incasarile ca venituri ale pfa in registrul jurnal de incasari si plati conform extrasului de cont.