Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Salariat cu program de 2 ore la firma are dreptul la ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Salariat cu program de 2 ore la firma are dreptul la deducere personala?

Am un salariat cu program de 2 ore la firma. Nu are alt venit conform declaratiei sale. Este platit la nivelul salarului minim (deci are un salar brut de 558 lei /luna) are dreptul la deducere personala?
Conf programului de contabilitate impozitul este 0 lei
george-neagu, moderator