Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Buna ziua! In cazul in care in contractul de arenda nu ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Buna ziua! In cazul in care in contractul de arenda nu este prevazuta ...

Buna ziua! In cazul in care in contractul de arenda nu este prevazuta ca si cauza de incetare a contractului rezilierea prin acordul comun al partilor, ci este prevazuta doar rezilierea unilaterala pt neindeplinirea obligatiilor contractuale.....partile pot totusi rezilia de comun acord contractul de arenda inainte de ajungerea la termen?
AlbertCaf, utilizator
Buna ziua, da, puteti rezilia de comun acord.
Buna ziua,

Partile contractante pot decide rezilierea contractului perfectat inainte de a fi atins termenului acestuia.