Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... furt din familie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

furt din familie

buna ziua si LA MULTI ANI ! sunt acuzat de sotie ca am furat din casa o suma de bani, 33000 de euro, ce risc in cazul acesta ?
In consideratia unor raporturi de familie , plangerea penala prealabila poate fi retrasa , asa incat sa opereze inlaturarea raspunderii penale
Pentru a se antrena raspunderea dvs penala in acest caz trebuie sa se faca dovada furtului....adica existenta acelor bani.