Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Un primar ataca doi cetateni cu pumnii si primeste NUP ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Un primar ataca doi cetateni cu pumnii si primeste NUP chiar daca exista filmare

In septembrie 2018 la depunerea semnaturilor la primaria Dârmănești pentru "Fara Penali in Functii Publice" primarul m-a atacat pe mine si colegul meu, impatind pumni fiind in exercitiul functiunii. Incidentul a aparut in presa scrisa si la TV pe toate canalele. Dupa 2 ani de cercetari procurorul da NUP si zice ca nimeni n-a facut nimic. Nu aminteste de loc de filmare si nici de certificatul medico-legal al colegului, le uita. Vreau sa atac rezolutia parchetului si eventual sa deschid proces. Imi trebuie un avocat specializat pe asa ceva din Pitesti.
Manuela Rășină, administrator
Consultati tabloul avocaților din Baroul Argeș dacă doriți neaparat sa fie de acolo.