avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 381 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara.Am.si eu nevoie de o lamurire.Poate exista ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara.Am.si eu nevoie de o lamurire.Poate exista un act ...

Buna seara.Am.si eu nevoie de o lamurire.Poate exista un act de donatie cu uzufruct care sa fie ca act dat in cunostinta si in baza de date trecuta donatara ca propietar cu vanzare cumparare a unui imobil?este legal asa ceva?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 07:46, 14 Ianuarie 2021
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Păi e ca si cum ai face din mere, pere.
Dacă actul e donație, e donație pana la capat.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
ce baza de date?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte notariat caradis caradis Buna ziua. Exista posibilitatea daca arat negru pe alb unui notar ca a facut o greseala acesta sa revoce actul incheiat si anume supliment la certificat de ... (vezi toată discuția)
Vanzare imobil dobandit prin donatie bgdan bgdan Buna ziua, anul trecut am primit cu titlu de donatie un apartament de la tatal meu. Acum doresc sa-l vand pentru a-mi onstrui o casa, insa pe contractul de ... (vezi toată discuția)
Procurator de fonduri intr-un contract de vanzare cumparare fantezism fantezism Sotul meu este procurator de fonduri intr-un contract de vanzare-cumparare al unui apartament pentru nepotul sau minor.A dorit uterior sa-si inscrie un drept ... (vezi toată discuția)