Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am un I.F.și am cumpărat un spațiu mobil (Chioșc ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am un I.F.și am cumpărat un spațiu mobil (Chioșc )care este ...

Am un I.F.și am cumpărat un spațiu mobil (Chioșc )care este situat pe un teren al primăriei cu contract de închiriere pe un an de zile și cei de la primărie nu n-ai vor să-mi reanoiasca contractul pe motiv ca nu am contract de vânzare cumpărare notariala cadastru .Eu dețin actele spațiului și un contract de vânzare cumpărare încheiat într-un birou de avocatura pe care cei de la primărie zice ca este nul.Ce as mai putea sa fac in aceasta situație .Mulțumesc .
Sa mergeti la un birou notarial si sa incheiati acolo un contract de vanzare valabil (in forma autentica), in urma caruia sa fiti si intabulat in cartea funciara a imobilului, astfel incat sa puteti incheia cu primaria un contract prin care sa dobanditi folosinta terenului.