avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 804 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Un vecin a facut un acoperis gresit si pe mine ma ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Un vecin a facut un acoperis gresit si pe mine ma plouamsi mi ...

Un vecin a facut un acoperis gresit si pe mine ma plouamsi mi s au distrus bunurile inclusiv geamurile termopan se poate face plangere si sa fie obligat sa mi plateasca daunele provocate
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 09:21, 15 Ianuarie 2021
Singura solutie este sa va adresati instantei, daca nu va intelegeti amiabil.
Si ar fi bine sa consultati un avocat inainte de a face asta, ar trebui sa strangeti si probe ( poze, martori, etc.).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Garaj daramat fara autorizatie + 2 pereti si acoperis daramat la casa mea. IatanPaul IatanPaul Buna ziua! Am o problema destul de mare si nu stiu cum sa procedez. Vecinul (o firma mare din Germania din domeniu agricol au cate mii de hectare doar in ... (vezi toată discuția)
Plangere la politie, se poate? euthea euthea speta este urmatoarea: [b]1[/b].vecinul a distrus o parte din gardul care delimita proprietatile, [b]2[/b].copacii lui au crengile pe casa mea(sunt plantati ... (vezi toată discuția)
Abuz al societatii de asigurare in despagubire bogdans29 bogdans29 Buna ziua. In urma cu trei saptamani garsoniera in care locuiam a fost distrusa aproape in totalitate de un incendiu provocat de un scurtcircuit. Nu era ... (vezi toată discuția)