Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara! Lucrez în sistemul sanitar, program de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara! Lucrez în sistemul sanitar, program de 12 ore pe ...

Bună seara! Lucrez în sistemul sanitar, program de 12 ore pe zi 12/24, 12 /48, am primit majorarea de 75 la suta doar pentru zilele lucrate, nu pentru orele lucrate.. Cum se calculează de fapt aceasta majorare pentru cei care lucrează la 12 ore? Oug 147/2020
Decembrie 2020 = Zile lucratoare :21 = 168 ore .... prin urmare, vi s-au platit toate orele.