avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 631 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara! Lucrez în sistemul sanitar, program de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara! Lucrez în sistemul sanitar, program de 12 ore pe ...

Bună seara! Lucrez în sistemul sanitar, program de 12 ore pe zi 12/24, 12 /48, am primit majorarea de 75 la suta doar pentru zilele lucrate, nu pentru orele lucrate.. Cum se calculează de fapt aceasta majorare pentru cei care lucrează la 12 ore? Oug 147/2020
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:01, 16 Ianuarie 2021
Decembrie 2020 = Zile lucratoare :21 = 168 ore .... prin urmare, vi s-au platit toate orele.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Program orar nerespectat, plata ore extra. claudiu_n claudiu_n Buna ziua! Lucrez intr-o companie straina, am contract de munca individual pe perioada nedeterminata, cu program de 8 ore in doua schimburi. Problema noastra ... (vezi toată discuția)
Ore lucrate rak0770 rak0770 Un salariat lucreaza in ture. CUM SE FACE PONTAJUL SI CATE ORE II TREC IN STATUL DE PLATA tinand cont ca el lucreaza toata luna care are 168 ore lucratoare dar ... (vezi toată discuția)
Program de lucu 12/24 28lacramioara 28lacramioara Spuneti-mi va rog cum se calculeaza corect orele de lucru atunci cand programul este 12/24, lucrand inclusiv sambata si duminica. Exemplificand, in luna ... (vezi toată discuția)