Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cat timp se pastreaza in arhiva societati ,Registrul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cat timp se pastreaza in arhiva societati ,Registrul unic al ...

Cat timp se pastreaza in arhiva societati ,Registrul unic al foilor de parcurs,Foile de parcurs?este legal ca numarul foilor de parcurs sa aiba diferente de numar adica azi am foaia 567 iar dupa 3 ore sa fiu pus pe o alta masina si sa mi-se dea o alta foaie cu numar (exemplu)990 iar societatea sa aibe un numar50 de masini (societate de salubritate),si termenul pentru pastrarea condica alcoolscopica.Va multumesc
Operatorul de transport rutier are obligaţia să deţină la sediul sau sau/şi la sediul punctului de lucru, al filialei sau al sucursalei, în funcţie de categoria şi de tipul transportului rutier executat, următoarele documente:
- evidenta foilor de parcurs emise, precum şi matca blocurilor de foi de parcurs utilizate sau evidenta pentru fiecare cursa a diagramelor tahograf pentru o perioadă de 2 ani;
(NORME METODOLOGICE din 4 decembrie 2001 de autorizare şi efectuare a transporturilor rutiere şi a activităţilor conexe acestora)