Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu anual-cic
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu anual-cic

Buna ziua,
Am beneficiat de 2 concedii crestere si ingrijire copil(in total 4 ani).
Sunt incadrata in functia de economist la firma unde lucrez.
Concediile de maternitate au fost efectuare in per 2011-2015.
In sept 2015 m am angajat la aceasta firma.Calculand vechimea in munca cu perioada lucrata pana in prezent as cumula 11 ani efectiv lucrati in campul muncii.Vreau sa stiu daca acei 4 ani nelucrati efectiv(concediul de crestere si ingrijire copil) se iau in calculul vechimei in munca pt a putea beneficia de inca 5 zile de concediu la implinirea celor 15 ani vechime in munca.
Multumesc anticipat!
Cei 4 ani nelucrati efectiv ( concediul de crestere si ingrijire copil) vi se iau in calcul pentru stabilirea vechimii in munca.