Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu anual-cic
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu anual-cic

Buna ziua.
As vrea sa stiu daca la calculul concediului de odihna anual in vederea stabilirea vechimei in munca se are in vedere si concediul de crestere si ingrijire copil.Daca acesta s- ar lua in calcul as primi la implinirea a 15 ani de munca un numar mai mare de zile de concediu.
Multumesc anticipat.
Perioada concediului pentru creșterea copilului constituie vechime în muncă și în serviciu, precum și în specialitate și se are în vedere la stabilirea drepturilor ce se acordă în raport cu acestea.