Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua/seara! Tocmai ce am intocmit recent ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua/seara! Tocmai ce am intocmit recent contractul de vanzare-cumparare ...

Buna ziua/seara!

Tocmai ce am intocmit recent contractul de vanzare-cumparare asupra unui imobil. Toate actele sunt la zi, apartamentul a fost achizitionat prin credit.

Acum, am primit de la notariat 2 dosare (1 pe care il pastrez eu, iar altul pe care am sa-l duc la banca de la care am obtinut creditul).

Intrebarea mea este, pe care dintre cele 2 trebuie sa le trimit bancii?

Primul dosar este alcatuit din: 2 copii de "contract vanzare" si una de "contract de ipoteca imobiliara"
Iar celalalt dosar din: o copie "contract vanzare" si 2 de "contract de ipoteca imobiliara".

Dosarul cu 2 duplicate după contractul de vânzare și 1 duplicat după contractul de ipoteca, îl păstrați dvs.
Ok, multumesc frumos!