avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 422 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Factura Enel schimbata
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Factura Enel schimbata

Buna ziua, doresc sa ma sfatuiti ce pot face in urmatoarea situatie...
Am contract factura concurentiala cu Enel SA din 2012 in care se stipuleaza plata facturii cu data scadenta la 30 de zile.
Pe data de 13 ianuarie curent au emis factura si am observat ca au schimbat termenul de plata la 15 zile..
i am contactat si raspunsul a fost ca acestea sunt noile termene de plata..
Doresc sa stiu daca este legal sa schimbe unilateral clauza din contract si daca este un abuz ce pot face..
Va multumesc frumos

Alte discuții în legătură

Enel nou contract + facturare syndycat syndycat Buna ziua, Vin la dvs. cu o problema legata de ENEL si va cerem un sfat si/sau ajutor. In 2012, am inceput sa construim casa si am depus actele pt curent ... (vezi toată discuția)
Este oare clauza abuziva in contract? adriannaa adriannaa Buna ziua, Am citit intr-un contract de transport :\\" Plata va fi efectuata prin transfer bancar la 30 de zile de la primirea documentelor in original ... (vezi toată discuția)
Ce reprezinta "penalitate denuntare anticipata enel asistenta: 96.70lei" din factura de la enel? anaanaana anaanaana Buna. Am nevoie de un punct de vedere pentru situatia de mai jos. Am primit o cerere de ajutor de la o femeie batrana. Ea locuieste singura, are o ... (vezi toată discuția)