Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, am primit decizia de pensie, nu pot sa-mi ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, am primit decizia de pensie, nu pot sa-mi dau seama ...

Buna ziua,
am primit decizia de pensie, nu pot sa-mi dau seama dupa buletinul de calcul daca mi s-au luat in calcul anii 1999 si 2000, acestia nefiind trecuti in cartea de munca. Specific in arhiva societatii m-am gasit cu declaratiile fiscale/ an, stat de plata cu retinerile CAS, CNAS, pensie suplimentara 3%. Am gasit si dublurile OP pt plata acestor sume pt toti salariatii societatii, in banca. Nu stiu cum sa abordez problema? Am intrebat la Casa Pensii si mi s-a spus ca societatea sa-mi elibereze o adeverinta prin care figurez ca angajata si cu sumele platite. Orice societate poate face asta, ma gandesc si cum sa si justifice platile. Merg la ITM unde este arhiva si sa cer daca figurez cu sumele platite? Fac copiii atasate? Inca o data, anii 1999-2000. Multumesc!
Perioada 1999/2000 este mentionata in carnetul de munca ?
Nu, in shimb am gasit actele societatii tot ce am scris mai sus.
In acest caz, adresati-va ITM-ul local pentru eliberarea unei adeverinte de vechime pentru acea perioada.
Multumesc!