avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 225 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... După terminarea masterului, copilul poate fi ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

După terminarea masterului, copilul poate fi coasigurat impreuna ...

După terminarea masterului, copilul poate fi coasigurat impreuna cu părinții, până isi gaseste un job?
Cel mai recent răspuns: colina , utilizator 12:40, 19 Ianuarie 2021
Doar sotul/sotia si parintii se pot coasigura.
Dumnealui ar trebui sa vada daca poate primi somaj, atunci este si asigurat sau sa incheie un contract de asigurare ci Casa de sanatate si plateste 10% din salariul minim pe economie ca indemnizatie de asigurare.
[ link extern ]
Vă mulţumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asigurarea in sistemul public de sanatate Caraana Caraana Am o prietena careia i s-a terminat perioada de somaj de 4 luni si nu a mai reusit sa plateasca contributia pt. sanatate.Cum se procedeaza pt. a nu mai ramane ... (vezi toată discuția)
Nu lucrez, insa vreau sa ma asigur in sistemul public de sanatate mihaelaon mihaelaon Buna ziua! in 2009 am ramas fara loc de munca.am plecat in strainatate. acum m-am intors, am fost la medicul de fam si mi-a zis ca nu mai sunt pacienta lui ... (vezi toată discuția)
Coasigurat versus asigurat fara venituri aniodehcane aniodehcane Buna ziua, Am sunat la CNAS pentru a ma lamuri cum se stabileste calitatea de coasigurat, insa doamna mi-a sugerat depunerea documentelor similare ... (vezi toată discuția)