Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... După terminarea masterului, copilul poate fi ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

După terminarea masterului, copilul poate fi coasigurat impreuna ...

După terminarea masterului, copilul poate fi coasigurat impreuna cu părinții, până isi gaseste un job?
Doar sotul/sotia si parintii se pot coasigura.
Dumnealui ar trebui sa vada daca poate primi somaj, atunci este si asigurat sau sa incheie un contract de asigurare ci Casa de sanatate si plateste 10% din salariul minim pe economie ca indemnizatie de asigurare.
[ link extern ]
Vă mulţumesc!