avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Unde se poare inregistra o cerere catre ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Unde se poare inregistra o cerere catre administratiela bloc ...

Unde se poare inregistra o cerere catre administratiela bloc ?
La caserie nu este Registrul blocului . Au spus ca , caserita nu are voie sa ia cerereri si declaratii. un sediu al administratiei nu este. Nimeni nu vine cu Registrul. Adresele Presedintelui , vicepresedintelui, Cenzorului nu le stim. exista o cutie de posta dar asa nu avem nici o dovada ca am trimis o cerere. UNDE si CUM ? pareri va rog.
Cel mai recent răspuns: Adrian ALBU , Avocat 21:56, 21 Ianuarie 2021
Transmiteți cererea prin executorul judecătoresc.
Presedintele locuieste in bloc. Intrebati la ce apartament si mergeti la usa lui.
Conform disp L nr 196/2018 reprezentantul legal al asociatieid e proprietari este presedintele de asociatie
Administratorul de imobil este angajatul asociatieid e proprietari cu limita redusa de competenta
Comunicati sesizarea pe adresa presedintelui de asociatie care ar trebui sa domicilieze in imobilul dv ,corespondenta cu confirmare de primire
Nici presedintele si nici Vicepresedintele nu locuiesc in Bloc. Au un apartament in Bloc dar ei stau in alta parte.
presedintele si vicepresedintele nu domicilieaza efectiv in Bloc. detin cite un apartament in Bloc. Am intrebat pe cei ce fac parte din Asociatie. Nu vor sa spuna unde stau.

Alte discuții în legătură

Despre administrator Catalia Catalia Dacă administratorul și cu președintele blocului nu vor sa iti arate anumite facturi cei de facut??? (vezi toată discuția)
Buna ziua, as dori sa știu dacă este legal că președintele ... Ralucia Ralucia Buna ziua, as dori sa știu dacă este legal că președintele de bloc, vicepreședintele și cenzorul sa fie locatarii în același bloc. Daca administratorul ... (vezi toată discuția)
Uscatoria de la bloc mihaela_alexandra_26 mihaela_alexandra_26 Buna ziua! Am si eu o întrebare referitoare la folosirea uscătoriei. In apartamentul in care locuiesc nu am balcon, nici posibilitatea de a face unul (stau ... (vezi toată discuția)