Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Unde se poare inregistra o cerere catre ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Unde se poare inregistra o cerere catre administratiela bloc ...

Unde se poare inregistra o cerere catre administratiela bloc ?
La caserie nu este Registrul blocului . Au spus ca , caserita nu are voie sa ia cerereri si declaratii. un sediu al administratiei nu este. Nimeni nu vine cu Registrul. Adresele Presedintelui , vicepresedintelui, Cenzorului nu le stim. exista o cutie de posta dar asa nu avem nici o dovada ca am trimis o cerere. UNDE si CUM ? pareri va rog.
Transmiteți cererea prin executorul judecătoresc.
Presedintele locuieste in bloc. Intrebati la ce apartament si mergeti la usa lui.
Conform disp L nr 196/2018 reprezentantul legal al asociatieid e proprietari este presedintele de asociatie
Administratorul de imobil este angajatul asociatieid e proprietari cu limita redusa de competenta
Comunicati sesizarea pe adresa presedintelui de asociatie care ar trebui sa domicilieze in imobilul dv ,corespondenta cu confirmare de primire
Nici presedintele si nici Vicepresedintele nu locuiesc in Bloc. Au un apartament in Bloc dar ei stau in alta parte.
presedintele si vicepresedintele nu domicilieaza efectiv in Bloc. detin cite un apartament in Bloc. Am intrebat pe cei ce fac parte din Asociatie. Nu vor sa spuna unde stau.