Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua ! Am si eu o problema cu fiscalul la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua ! Am si eu o problema cu fiscalul la primarie. Eu am ...

Buna ziua ! Am si eu o problema cu fiscalu la primarie. Eu am masina pe numele lu tata si fratele meu are masina pe numele lu mama. Fratele meu vrea sa vanda masina si nu poate sa ii scoata fiscalul ca eu am amenzi de rovinieta pe numele lu tata.Vreau sa stiu si eu daca fiscalu la o masina are legatura cu ambii părinți? Daca puteti sa ma ajutati si cu o lege in privinta asta ar fi perfect. Va multumesc frumos pentru raspunsuri. O zi minunata!
are, ca masinile sunt bunuri comune ale parintilor si tata are amenzi pt rovinieata. Deci ca sa vanda una dintrea masini, nu trebuie sa existe datorii de vreun fel.