avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 458 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Bonificatie impozit micro trim. IV 2020
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Bonificatie impozit micro trim. IV 2020

Buna ziua,
Se mai aplica si pentru trim. IV 2020 bonificatia de 10% pentru plata in termen a impozitului pe microintreprinderi? Ultima versiune a D100 apare si cu bonificatia de 10% . Eu stiu ca e in vigoare OUG 33/2020 unde se specifica doar pentru trim. II, si III 2020 si nu am gasit ca ar mai fi aparut vreo modificare la OUG 33. Multumesc!
Ultima modificare: Sâmbătă, 23 Ianuarie 2021
ndeea, utilizator
Cel mai recent răspuns: ndeea , utilizator 20:49, 23 Ianuarie 2021
Desi este trecuta in D100, bonificatia nu se mai aplica pentru T4.2020.
Multumesc pentru raspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bonificatie impozit micro trim.iv ndeea ndeea Buna ziua, Se mai aplica si pentru trim. IV 2020 bonificatia de 10% pentru plata in termen a impozitului pe microintreprinderi? Ultima versiune a D100 apare ... (vezi toată discuția)
Bonificatie stare de urgenta- plata impozit microintrepinderi Coman2010 Coman2010 Conform oug 33/2020 se va acorda o bonificatie de 10% la plata impozitului pe venitul microintreprinderilor. Cum vom aplica aceasta bonificatie? (vezi toată discuția)
Declaratia 101 Bibike Bibike Buna ziua, Stie cineva care este termenul de depunere a declaratiei 101 in situatia in care impozitul anual este mai mic decat cel declarat in D100? Stiam ... (vezi toată discuția)