Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Bonificatie impozit micro trim. IV 2020
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Bonificatie impozit micro trim. IV 2020

Buna ziua,
Se mai aplica si pentru trim. IV 2020 bonificatia de 10% pentru plata in termen a impozitului pe microintreprinderi? Ultima versiune a D100 apare si cu bonificatia de 10% . Eu stiu ca e in vigoare OUG 33/2020 unde se specifica doar pentru trim. II, si III 2020 si nu am gasit ca ar mai fi aparut vreo modificare la OUG 33. Multumesc!
ndeea, utilizator
Desi este trecuta in D100, bonificatia nu se mai aplica pentru T4.2020.
Multumesc pentru raspuns!