Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... In cazul microintreprinderilor, cum se aplica ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

In cazul microintreprinderilor, cum se aplica bonificatia?

Dragi colegi,
In cazul microintreprinderilor, cum se aplica bonificatia? Care este baza de calcul a bonificatiei pentru o firma care are si sponsorizare si casa de marcat?
george-neagu, moderator
se scade sponsorizarea , casa de marcat si la urma se aplica reducerea cf OUG 153/2020
Multumesc!
Sa ma asigur: facem nota contabila cu impozitul pe trim. IV si apoi calculam bonificatiile?
Da . Reducerea e ultima pe lista de operatiuni asupra impozitului :)