Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Un proprietar, X, a inlocuit, pe cheltuiala lui, fara ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Un proprietar, X, a inlocuit, pe cheltuiala lui, fara a se consulta ...

Un proprietar, X, a inlocuit, pe cheltuiala lui, fara a se consulta cu Asociatia, tevile verticale din apartament (care sunt parte comuna).

Asociatia a decis schimbarea tuturor tevilor pe verticala din codominiu.

Proprietarul X solicita sa fie scutit de plata aferenta schimabarii tevilor in apartamentul lui.

Se poate aplica art. 49 alin(4), de a fi scutit prin acordul majoritatii proprietarilor?
Este problema delicata
Proprietarul care a intervenit asupra partii comune ,a avut la momentul interventiei acordul asociatiei de proprietari sa intervina asupra instalatiei ??
Multumesc pentru interventie.

Administratorul a aflat intamplator, post factum. Nu a informat/ nu are acordul Asociatiei pentri interventie.
MIRCEA KIRITESCU, utilizator