Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Ca si administrator al unui salon de cosmetica sunt ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Ca si administrator al unui salon de cosmetica sunt obligat sa am CIM?

Ca si administrator al unui salon de cosmetica sunt obligat sa am CIM sau pot presta servicii fara cim in cadrul srl ului meu? Multumesc
george-neagu, moderator
Nu este obligatoriu sa aveti incheiat contract de munca cu societatea, puteti incheia un simplu contract de mandat, cu titlu gratuit (neremunerat) sau cu titlu oneros (remunerat). In situatia contractului de mandat cu titlu oneros, acesta se inregistreaza la organul fiscal, fiind vorba despre venituri impozabile.
Radu Lupascu, Practician in insolventa
MULTUMESC