Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Poate cineva cu procura de la proprietarul de la care ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Poate cineva cu procura de la proprietarul de la care a închiriat ...

Poate cineva cu procura de la proprietarul de la care a închiriat apartamentul sa fie președintele unei scări de bloc?
In nici un caz, legea nu permite asa ceva. Presupun ca vorbiti de asociatie de proprietari, nu exista functia de presedinte de scara de bloc. Legea 196/2018 nu permite ca functiile executive din asociatie sa fie ocupate de persoane care nu sunt membri ai asociatiei.
latka, utilizator