Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... casatorie cetatea sirian
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

casatorie cetatea sirian

Pentru ca un cetatean sirian sa se poata casatori in Romania are nevoie de acea aprobare de la Ambasada Siriei in Romania.Doresc sa stiu daca aceasta aprobare se poate obtine si in cazul in care el nu a facut stagiul militar in Siria?Cum pot proceda daca ambasada de aici nu vrea dintr-un motiv sau altul sa trimita aceasta cerere pentru aprobare (am inteles ca statul sirian aproba aceste cereri)?Ma poate ajuta un avocat pentru a obtine aceasta aprobare?
Multumesc!
daca ai facut cerere si nu ai nici un raspuns, efectiv ii dai in judecata si ii obligi sa trimita cererea.