avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 921 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... buna ziua in vederea reconstituirii carnet de munca ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

buna ziua in vederea reconstituirii carnet de munca pierdut in ...

buna ziua in vederea reconstituirii carnet de munca pierdut in perioada anului 2015, am facut toqte demersurile necesare si legale
1 am dclarat carnetul de munca pierdut in monitorul oficial la aceea data
2 am facut reconstituirea carnetului de munca lA ITM BUCURESTI , prin adeverintele luate de la locurile de munca avute pe cartea de munca
3 SINGURUL LOC DE MUNCA UNDE NU AM PUTUT SAS FAC RECONSTITUIREA A FOST CENTRALA INDUSTRIALIZARII CARNII , TRANSFORMATA IN SOC UNICARNE SA DUPA 1990
4 AM FOST ANGAJATA ACESTEI SOCIETATII PERIOADA 10.10.1986-18.03.1992 , BENEFICIIND SI DE CONCEDIUL DE CRESTERE COPIL PERIODA 17.11.1991 01.01.1992
5 menjtionez ca am facut adrese catre itm bucuresti , casa de pensii , ministerul agriculturii , arhivele electronice nationale bucuresti sediul central si cel din sect 4 bucuresti , ca sa pot sa aflu cine ma poate ajuta cu aceasta adeverinta de salariat in perioada 1986 -1992 , pt a putea sa o am ca act doveditor pentru dosarul de pensionare
6 mi sa dat urmatorul raspuns de la itm bucuresti sediul central : lichidatorul soc UNICARNE SA ESTE FIRMA : SC ACTIV LICHIDATOR SRL
7 VERIFICAND INFORMATIA PRIMITA DE LA ITM BUCURESTI CU privire la acest lichidator am vazut ca firma sc activ lichidator srl este dizolvata din 04.01.2007
8 intrebarea mea este cum procedez pe mai departe pt a mi reconstitui si acesti ani de munca de la centrala ind carnii , respectiv unicarne sa bucuresti din cadrul min agrigulturii
multumesc pt sprijin
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:43, 26 Ianuarie 2021
Poate doar o actiune in instanta, va ajuta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua , in vederea reconstiturii carnet de munca pierdut ... zalu zalu Buna ziua , in vederea reconstituirii carnet de munca pierdut , perioada de angajare 10.10.1986-18.03.1992, din cadrul societatii Centrala Industrializarii ... (vezi toată discuția)
Carte de munca MemaAurora MemaAurora Fostul patron refuza sa-mi dea cartea de munca. Nu răspunde la telefondul și nici la mesaje. (vezi toată discuția)
Buna ziua revin iar pe comunitatea avocatnet.ro, dupa un lung ... zalu zalu buna ziua revin iar pe comunitatea avocatnet.ro, dupa un lung proces anevoios si stufos si cu taxe platite la posta romana , cereri depuse peste tot la toate ... (vezi toată discuția)