Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua! Doresc un raspuns avizat si argumentat. Am ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua! Doresc un raspuns avizat si argumentat. Am dreptul ...

Buna ziua!
Doresc un raspuns avizat si argumentat.
Am dreptul sa blestem o persoana?
Nu-l injur, nu-i fac nimic.
Ii spun doar atat, direct sau indirect, "iti/va doresc tie si familiei/neamului tale/tau tot "binele" pe care mi l-ai facut tu mie!"
Va multumesc!
argumente in legatura cu ce?
Depinde, daca se simte amenintata, poate face plangere la Politie.

Dar daca tot doriti sa blestemati, puteti da acatiste, astea sigur nu sunt fapta penala.