Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... transmitere in Revisal majorarea salariului minim in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

transmitere in Revisal majorarea salariului minim in 2021

Buna ziua,

Pana cand se poate transmite in Revisal majorarea salariului minim in 2021?Care este termenul si cum procedez diferentiat...pana pe 12.01.2021 un salariu de 2230 lei si dupa 13.01.2021 un salariu de 2300 lei?
multumesc
20 de zile lucratoare de la data modificarii.

Se putea modifica si de la 01.01.2021 , salariul .
Cornel Vasile, Consilier juridic
Mulțumesc... Sa înțeleg ca 20 zile lucratoare au termen 29 ianuarie sau 09 februarie 2021... Asta nu îmi e clar
Daca modificarea este cu 01.01. .... termenul este 29 ianuarie

Daca modificarea este cu 13.01. ..... termenul este 09.02.