avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 761 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Acordare de gradatie la incadrarea in Ministerul de ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Acordare de gradatie la incadrarea in Ministerul de Interne

In perioada aprilie 1982 - noiembrie 1983 am executat stagiul militar obligatoriu. Dupa trecerea in rezerva m-am reincadrat la vechiul loc de munca, iar in septembrie 1996 am incetat activitatea conf. art. 57 al.3 din Legea 14 / 1972, respectiv inscrierea intr-o unitate de invatamant a M.I.
La absolvire am fost incadrat cu gradatia 0.
La incadrare nu trebuia sa mi se acorde gradatia 1 conform perioadei lucrate anterior?
Daca se poate asi dori si actele normative respective.

Alte discuții în legătură

Data iesirii la pensie - cadru militar komoddo komoddo Buna seara. Legat de pensionarea militarilor , voi pune in discutie situatia mea. sunt nascut in septembrie 1963. Pe data de 10 martie 1982 am fost incadrat cu ... (vezi toată discuția)
Stagiu militar colispetre07@gmail.com colispetre07@gmail.com La data de 10.08.1989, dupa terminarea liceului, m-am angajat in Santierul naval Mangalia. La data de 21.09.1989 am fost incorporat conf. art. 72 din Codul ... (vezi toată discuția)
Data iesirii la pensie - cadru militar vladconsta vladconsta Am lucrat 14 ani militar activ 2 ani scoala militara 1 an jumatate armata 11 ani salariat civil 2 ani somer actualmente nu lucrez .Sunt nascut la data 24 ... (vezi toată discuția)