Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, In cazul avariei unei mașini (parbriz ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, In cazul avariei unei mașini (parbriz spart si capota ...

Buna ziua,
In cazul avariei unei mașini (parbriz spart si capota indoita) situata pe locul de parcare din proprietate ,din cauza caderii zăpezii acumulate pe acoperișul blocului,cine ar putea fi răspunzător de.p.d.v. legal? De precizat , că nu avem înființată încă asociația de proprietari si nu s-au montat dispozitive contra alunecarii zapezii. Se fac demersuri pentru infiinatarea ascociatiei ,fiind încă apartamente nevândute in bloc (constructie noua) de către dezvoltator. Mulțumesc anticipat,
Răspunzător este cel care a amenajat parcarea atât de aproape de bloc.

latka a scris:

Răspunzător este cel care a amenajat parcarea atât de aproape de bloc.

Adica dezvoltatorul