avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 598 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua. Cum se poate face recurs online la o ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua. Cum se poate face recurs online la o sentinta penală? ...

Buna ziua.
Cum se poate face recurs online la o sentinta penală?

Va mulțumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 19:44, 28 Ianuarie 2021
Trimiteti apelul, ca nu e recurs, în cele 10 zile pe adresa de e-mail a registraturii Judecătoriei.
Cel mai bine ar fi sa trimiteti prin posta prin scrisoare recomandata cu confirmare de primire.
Asa veti avea si o dovada certa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Documentele pentru justiţie se pot transmite şi electronic ? asd1 asd1 Am de depus până Luni 03.08.2015 o Plângere împotriva unei soluţii de clasare a urmăririi penale, ultima valabilă - cea pentru judecarea în Cameră ... (vezi toată discuția)
Modalitati legale de depunere a intampinarii pentru a preintampina acordarea unui termen pentru studiu. ContSters280604 ContSters280604 Am o sentinta favorabila iar paratii au facut recurs. Doresc sa -mi spuneti daca pot sa trimit recurentilor intampinarea la recurs prin posta pentru a nu cere ... (vezi toată discuția)
Instanta de judecata mioara54 mioara54 Buna ziua. Am inteles ca toate judecatoriile,tribunalele si curtile de apel au suspendate activetatea,adica judecarea proceselor este suspendata . Pe data de 2 ... (vezi toată discuția)