Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Este permisa instrainarea unui teren in litigiu?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Este permisa instrainarea unui teren in litigiu?

Titlul X - Circulatia juridica a terenurilor (in prezent abrogat) din Legea nr. 247/2005 stabilea aceasta interdictie doar pentru litigiile care aveau ca obiect reconstituirea dreptului de proprietate si legalitatea titlului de proprietate. Mi-ar fi de folos indicarea prevederilor legale cu privire la acest aspect. Cu multumiri anticipate!
Oceania, utilizator