Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Ca si victimă a unui accident rutier pe trecerea de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Ca si victimă a unui accident rutier pe trecerea de pietoni ...

Ca si victimă a unui accident rutier pe trecerea de pietoni ce drepturi ai
Dreptul la despagubiri materiale si morale.
Drepturi aveti o gramada, de exemplu:
- dreptul de a fi asistat de un avocat
- dreptul de a depune plangere penala
- dreptul la despagubiri materiale si morale ( daca puteti dovedi ca ati suferit vatamari corporale, ati avut pierderi, ati avut cheltuieli cu recuperarea, etc. )
Este indicat sa puneti intrebarea mai exacta, la ce va referiti, ca sa va putem raspunde cat mai bine posibil.
Dreptul de a te asigura inainte sa traversezi, indiferent ca esti pe zebra ai dreptul la a te asigura temeinic si dupa sa traversezi strada!

adyflorica@gmail a scris:

Ca si victimă a unui accident rutier pe trecerea de pietoni ce drepturi ai