avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1002 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Ca si victimă a unui accident rutier pe trecerea de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Ca si victimă a unui accident rutier pe trecerea de pietoni ...

Ca si victimă a unui accident rutier pe trecerea de pietoni ce drepturi ai
Cel mai recent răspuns: Tudorache Razvan , utilizator 19:18, 5 Aprilie 2022
Dreptul la despagubiri materiale si morale.
Drepturi aveti o gramada, de exemplu:
- dreptul de a fi asistat de un avocat
- dreptul de a depune plangere penala
- dreptul la despagubiri materiale si morale ( daca puteti dovedi ca ati suferit vatamari corporale, ati avut pierderi, ati avut cheltuieli cu recuperarea, etc. )
Este indicat sa puneti intrebarea mai exacta, la ce va referiti, ca sa va putem raspunde cat mai bine posibil.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dreptul de a te asigura inainte sa traversezi, indiferent ca esti pe zebra ai dreptul la a te asigura temeinic si dupa sa traversezi strada!

adyflorica@gmail a scris:

Ca si victimă a unui accident rutier pe trecerea de pietoni ce drepturi ai

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident rutier soldat cu deces vostinarcornel vostinarcornel buna seara.Ma numesc Cornel ,sunt din Arad.As avea nevoie de ajutorul dvs. in legatura cu un accident soldat cu deces.,v-am contactat din partea familiei ... (vezi toată discuția)
Concluzii expertiza flavianda flavianda Sunt nedumerit cu privire la expertiza unui accident soldat cu decesul pietonului ce traversa regulamentar pe zebra. In cuprinsul expertizei se spune ca ... (vezi toată discuția)
Accident rutier lorelay_k lorelay_k Am fost implicata intr-un accident rutier in care eu sunt partea pagubita. Persoana vinovata s-a dovedit, de catre politie, ca nu are permis de conducere, are ... (vezi toată discuția)