Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Cum imi despagubesc daunele prin polita RCA?
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Cum imi despagubesc daunele prin polita RCA?

Sunt interesata sa aflu daca polita RCA despagubeste pagubele datorate unui accident minor de la al carui loc faptasul a plecat fara sa se faca schimb de polite sau macar de injuraturi. Agentul de asigurare mi-a raspuns ca trebuie sa fie de fata si a doua parte implicata in accident pentru a fi facut procesul de constatare...dar exista doar martori.
Va multumesc.
Polita RCA acopera daunele pe care le pricinuiti tertilor, nu pe cele suferite de Dvs.
Aveti nevoie de Procesul verbal al Politiei (ati pierdut sansa unui acord amiabil prin necooperarea celeilalte parti).
Va sfatuiesc sa va reparati masina pastrand toate documentele. Daca Politia nu-l gaseste pe vinovat, mai aveti sansa sa recuperati banii de la Fondul Victimelor Strazii. Detalii pe site-ul www.csa-isc.ro si nu numai...

Succes!
Va multumesc!