Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Apel facut de Parchet impotriva sentintei penale. In ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Apel facut de Parchet impotriva sentintei penale. In baza art ...

Apel facut de Parchet impotriva sentintei penale. In baza art 336 alin 1 rap. la art 61 alin 2, alin 4 cu aplicarea art 396 alin 10 condamna pe inculpat la amenda penala de 6000 lei( 200zile a cate 30 lei/zi).
Ce sanse avem sa pierdem la apel? Poate cere parchetul trimiterea in penitenciar?
Poate cere condamnarea cu executarea în penitenciar, dar atât timp cât nu știm despre ce e vorba, nu va putea nimeni sa spună.
Poate apelul vizează chestiuni de legalitate, nu neaparat de temeinicie.
Informatiile date de dvs. nu ajuta.
Duca Oana, Avocat
Ce informatii va pot da? Pe site la dosar apare doar ca a delarat apel, motivele apelului inca nu apar.
Am primit comunicarea minutei pe data de 01.02 pot merge cu minuta la trezorerie sa platesc amenda chiar daca hotararea nu e definitiva?
~ Conținut șters la cerere ~