Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua, Mama mea are schizofrenie de grad avansat ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua, Mama mea are schizofrenie de grad avansat și dependenta ...

Bună ziua,

Mama mea are schizofrenie de grad avansat și dependenta de alcool as dori sa știu cum pot proceda sa o internez pe perioada nedeterminata deoarece își pune viata în pericol a fost internata în nenumărate rânduri la Obregia însă este degeaba as dori sa știu ce pot face.

Mulțumesc
In anumite cauzuri se poate institui curatela. va trebui insa sa convingeti instanta de judecata!
Bună ziua,

As dori mai multe informații, ce probe trebuie aduse sau sunt necesare doar documentele de internare și martori.

Mulțumesc

Petre MATEI a scris:

In anumite cauzuri se poate institui curatela. va trebui insa sa convingeti instanta de judecata!

inscrisurile si documentele sunt doar o parte dintre probe. Va trebui sa se faca si o expertiza psihiatrica care se va face de catre IML