Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Buna ziua, procesul verbal încheiat cu ocazia ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Buna ziua, procesul verbal încheiat cu ocazia desfășurării ...

Buna ziua, procesul verbal încheiat cu ocazia desfășurării ședințelor consiliului de administrație al unităților de invatamant preuniversitar poate fi făcut public sau are un caracter secret si au acces doar cei care semnează de luare la cunoștința?? Mulțumesc!
Conform metodologiei, hotararile adoptate de catre consiliul de administratie, se afiseaza la sediul unitatii de invatamant, la loc vizibil iar procesul-verbal al sedintei este transmis reprezentantilor organizatiilor sindicale reprezentativede la nivelul școlii.