Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anulare buletine
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anulare buletine

Buna ziua socru meu ne a facut buletine si mie si sotului meu pe adresa lui
Noi nu stam acolo stam cu chirie ma ameninta ca ne anuleaza buletinele
fara sa i facem nimic
Poate sa anuleze buletinele
Sunt valabile pana in 2025
Multumesc
nu poate
Buna ziua. Nu se poate cere anularea cartilor de identitate de catre "socrul" dvs, nefiindu-i recunoscuta prin lege o astfel de posibilitate. Dvs sunteti cei care puteti solicita schimbarea mentiunilor referitoare la domiciliu, din actul de identitate, respectiv eliberarea unui nou act de identitate. Ce ar putea solicita dumnealui, obligarea sa va schimbati domiciliul de la adresa sa, prin instanta.