Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Care sunt succesorii mătușii decedate? Mătușa nu a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Care sunt succesorii mătușii decedate? Mătușa nu a fost căsătorită ...

Care sunt succesorii mătușii decedate? Mătușa nu a fost căsătorită (nu are copii) . Un frate din patru este in viață. La succesiune participă și nepoții? Mulțumesc.
Daca nu a lasat testament, la succesiune participa fratele in viata si copiii fratilor decedati.