avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 831 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Care sunt succesorii mătușii decedate? Mătușa nu a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Care sunt succesorii mătușii decedate? Mătușa nu a fost căsătorită ...

Care sunt succesorii mătușii decedate? Mătușa nu a fost căsătorită (nu are copii) . Un frate din patru este in viață. La succesiune participă și nepoții? Mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: konstk , utilizator 13:09, 8 Februarie 2021
Daca nu a lasat testament, la succesiune participa fratele in viata si copiii fratilor decedati.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune Jeni31 Jeni31 Buna ziua. Am avut o matusa care a decedat si nu a fost casatorita, nici copii. A avut o garsoniera si nu a facut nici un testament. Eu am ingrijit-o 10 ani ... (vezi toată discuția)
Succesiune hippyske hippyske O matusa a decedat si trebuie deschisa masa succesorala. Nu a avut copii. Are 3 frati in viata si unul decedat. La masa successorala participa si copiii si ... (vezi toată discuția)
Mostenire, succesiune? goghita goghita Am ingrijit mai multi ani pe unchii mei (matusa e sora bunicii, pe linie materna). Nu aveau copii. Matusa, ruda mea de sange, de altfel a decedat. Dupa 6 ... (vezi toată discuția)