avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara in euro
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara in euro

Ce poate face un angajator in situatia solicitarii de plata a pensiei alimentare pentru un angajat intr-o tara din Uniunea Europeana?
Mama care este intretinatorul s-a mutat din Romania in Olanda si doreste sa ii fie virata pensia intr-un cont euro.
Mentionam ca angajatorul a primit sentinta pentru plata de pensie alimentara in lei .
Iar solicitarea de plata in euro este doar verbala .
Ultima modificare: Luni, 8 Februarie 2021
hogye lavinia, utilizator
Cel mai recent răspuns: Petre MATEI , Avocat 17:27, 8 Februarie 2021
Angajatorul va face plata in contul indicat, iar banca va face schimbul valutar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie alimentara uddo uddo Cum si in ce mod pot sa platesc pensia minorei in afara de mandat postal ...? As dori prin banca , dar nu stiu cum se procedeaza .. cine ma poate ajuta ? (vezi toată discuția)
Pensie alimentara - neplata o27112008 o27112008 Buna ziua in calitate de mama ce am in intretinere un minor, am primit prin decizie judecatoreasca plata unei pensii alimentare de catre tatal copilului in ... (vezi toată discuția)
Pensie intretinere - major - metoda plata denissapili99 denissapili99 Buna ziua. Acum un an mama a avut un proces cu tatal meu pentru majorarea pensiei de intretinere, iar anul acesta am devenit majora, insa am facut dovada cum ... (vezi toată discuția)