Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara in euro
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara in euro

Ce poate face un angajator in situatia solicitarii de plata a pensiei alimentare pentru un angajat intr-o tara din Uniunea Europeana?
Mama care este intretinatorul s-a mutat din Romania in Olanda si doreste sa ii fie virata pensia intr-un cont euro.
Mentionam ca angajatorul a primit sentinta pentru plata de pensie alimentara in lei .
Iar solicitarea de plata in euro este doar verbala .
hogye lavinia, utilizator
Angajatorul va face plata in contul indicat, iar banca va face schimbul valutar.