Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am lucrat la o firmă 3 luni și. mi-am făcut ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am lucrat la o firmă 3 luni și. mi-am făcut lichidarea. Eu ...

Am lucrat la o firmă 3 luni și. mi-am făcut lichidarea. Eu pe 3 luni aș avea în total 5 zile 1.75 zi pe lună. Aș vrea să imi spună cineva cam cît ar trebui să primesc.
Indemnizația de concediu de odihnă reprezintă media zilnică a drepturilor salariale din ultimele 3 luni anterioare celei în care angajatul a solicitat concediul, multiplicată cu zilele de concediu, cu excepția cazului încetării contractului individual de muncă cand perioada de calcul sunt ultimele 3 luni anterioare celei în care inceteaza c.i.m.