avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 249 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Buna ziua! Am un apartament si il inchiriez pe ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Buna ziua! Am un apartament si il inchiriez pe Booking.com in ...

Buna ziua!
Am un apartament si il inchiriez pe Booking.com in regim hotelier, si sunt inregistrata ca persoana fizica cu Cnp la Anaf,
Pentru comisionul primit de la booking trebuie sa ma inregistrez cu cod TVA?

Alte discuții în legătură

Inchiriere apartament pe booking Luminita.Crisan Luminita.Crisan Buna ziua, Persoana juridica neplatitoare de TVA inchiriaza un apartament pe Booking.com. Ulterior, va primi de la Booking o factura aferenta comisionului ... (vezi toată discuția)
Am un apartament in regim hotelier, inregistrat la anaf ca persoana fizica. nadia van der Pas nadia van der Pas Buna ziua! Am un apartament in regim hotelier ,insa sunt inregistrata la ANAF,ca si persoana fizica (nu am SRL sau PFA)...As dori sa stiu daca pot sa ofer ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, deținem un apartament pe care dorim sa îl închiriem ... Nico chetan Nico chetan Bună ziua, deținem un apartament pe care dorim sa îl închiriem în regim hotelier. Care sun pașii ce trebuie urmați pentru a lucra legal? Dorim sa ... (vezi toată discuția)