Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua, deținem un apartament pe care dorim sa ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua, deținem un apartament pe care dorim sa îl închiriem ...

Bună ziua, deținem un apartament pe care dorim sa îl închiriem în regim hotelier. Care sun pașii ce trebuie urmați pentru a lucra legal? Dorim sa lucram ca persoana fizica, nu pfa sau SRL... Dacă îl înregistrăm pe booking cum se procedează cu tva-ul? Se poate cere cod tva ptr persoana fizica? Mulțumesc
Buna seara.
Aveti atasat un link edificator.
[ link extern ]
multumesc, dar am invatat pe de rost acest link dar nu ma lamureste
Este vorba de faptul ca Booking presteaza servicii intracomunitare ptr care noi ar trebui sa platim TVa
Nu stiu cum se procedeaza daca suntem persoana fizica nu firma
Intersul dv de inchireire apartament in regim hotelier implica schimbarea destinatiei spatiului ,care impune parcurgerea unei proceduri legal prevazute