Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, pentru un salariat care este pensionat la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, pentru un salariat care este pensionat la limita de ...

Buna ziua, pentru un salariat care este pensionat la limita de varsta si incdrat in firma privata, vine cu concediu medical. Se poate recupera de la FNUASS ?
Da beneficiază de indemnizații pentru incapacitate temporară de muncă, în aceleași condiții ca și ceilalți asigurați.
Angajatorul va putea recupera de la Casa de Asigurari de Sanatate suma platita.