Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... buna ziua, sunt persoana cu handicap incadrat - ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

buna ziua, sunt persoana cu handicap incadrat - accentuat si ...

buna ziua, sunt persoana cu handicap incadrat - accentuat si m ar interesa daca m as angaja intr o firma de constructii(binenteles pe un post a carui munca sa poate fi prestata) atunci scutirea angajatorului va fi raportata la salariul acordat prin lege la constructii sau tot la salariul minim brut pe tara.Multumesc
Scutirea angajatorului va fi raportata la salariul acordat prin lege la constructii.
Domnule Cornel.sa inteleg ca angajatorul va fi scutit de suma de 3000 lei in acest caz?
Facilități pentru angajator în cazul angajării unei persoane cu dizabilități
[ link extern ]

[ link extern ] /
Cu stima Domnule Cornel Vasile, dar tot nu mi ati raspuns la intrebare......angajatorul va fi scutit de 2300 sau de 3000 lei?