Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cum declar veniturile din forex la stat?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cum declar veniturile din forex la stat?

Veti cere (primi) de la broker fisa cu situatia contului dumneavoastra, adica valoarea de castig/pierdere si apoi aceasta valoare o treceti in declaratia unica ca venit din investitii pe care o depuneti online din contul personal deschis pe spatiul privat virtual pana pe 25 mai 2021 pentru anul 2020.
Imi puteti spune cum se numeste aceasta fisa?
Pe baza fisei de portofoliu primite de la broker va poteti calcula castigul sau pierderea.