avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 502 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cum declar veniturile din forex la stat?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cum declar veniturile din forex la stat?

Cum declar veniturile din forex la stat?
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 18:34, 19 Februarie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Veti cere (primi) de la broker fisa cu situatia contului dumneavoastra, adica valoarea de castig/pierdere si apoi aceasta valoare o treceti in declaratia unica ca venit din investitii pe care o depuneti online din contul personal deschis pe spatiul privat virtual pana pe 25 mai 2021 pentru anul 2020.
Imi puteti spune cum se numeste aceasta fisa?
Pe baza fisei de portofoliu primite de la broker va poteti calcula castigul sau pierderea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 200, venituri dupa data depunerii goliath goliath Buna ziua, In 2019 nu am avut nici un venit, dar din februarie 2020 voi incepe sa retrag profitul castigat din trading (forex/bitcoin) de pe exchange-uri in ... (vezi toată discuția)
In legătură cu legea 142/2022. _gds_ _gds_ Bună ziua! In legătură cu legea 142/2022, se aplica si pentru persoanele ce investesc prin platforma trading212? Daca de exemplu vând niste actiuni, dar ... (vezi toată discuția)
Vanzare actiuni andrei_i_p andrei_i_p Buna ziua, Lucrez la o firma care acorda uneori angajatilor actiuni. Intrebarea mea este daca trebuie sa fac ceva cand vreau sa le vand si daca trebuie ce ... (vezi toată discuția)