Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am încheiat un contract de închiriere cu plata in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am încheiat un contract de închiriere cu plata in avans pe ...

Am încheiat un contract de închiriere cu plata in avans pe 12 luni. In anul 3 am achitat, iar ulterior am încetat contractul amiabil. Doar că am greșit că în acordul de încetare am trecut, deși nu mi s-au restituit plata achitata in avans, că nu vom mai avea alte pretenții prezente sau viitoare. Eu cerusem in prealabil restituirea sumei, dar pe acord am semnat. Ce pot face ?
Multumesc
nimic, ce e scris, aia e.
Doar sa fie proprietarul de buna credinta si sa va dea, altfel, nu aveti cum sa dovediti alta intelegere fata de contract.
Nimic conform.principiului verba volant scripta manent.Se prezumă ca la încheierea actului respectiv ati inteles ce ati semnat.,condecintele încheierii acordului respectiv etc.