avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 868 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Buna ziua, Exista vreo posibilitate ca banii de pe o ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Buna ziua, Exista vreo posibilitate ca banii de pe o firma sa ...

Buna ziua,

Exista vreo posibilitate ca banii de pe o firma sa fie transferati la o alta firma printr-o metoda legala?
Contextul este ca firma mea nu are inca autorizatii si unde am inchiriat locul se pot presta serviciile respective, insa este pe firma propritarului si nu pe firma mea deocamdata. Intrebarea mea este daca exista vreo posibilitate ca acolo unde merg banii momentan (proprietar cu aturoizatii) sa fie transferati in firma mea. Mentionez ca totul este legal si dispune fiecare angajat de un contract de munca sau colaborare.

Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Colaborare, conventie intre doua pfa? oacky67 oacky67 Doresc sa stiu daca exista vreo modalitate de a presta servicii pentru o persoana fizica autorizata fara a fi angajat ( benevol, fara pretentii materiale ), ... (vezi toată discuția)
Contract colaborare intre firme reea01 reea01 Buna ziua.Problema mea este urmatoarea:sunt organizator de jocuri de noroc si am inchiriat o fractiune dintr-un anumit spatiu comercial(bar) pentru plasarea de ... (vezi toată discuția)