Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua, doresc sa știu dacă sunt angajata pe ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua, doresc sa știu dacă sunt angajata pe perioada nedeterminata, ...

Bună ziua, doresc sa știu dacă sunt angajata pe perioada nedeterminata, pot fi data afara în condițiile în care am anunțat angajatorul ca sunt însărcinată.
In speta, puteti fi concediata numai pentru motive care intervin ca urmare a reorganizarii judiciare, a falimentului sau a dizolvarii angajatorului, in conditiile legii.